Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Nizkocenovci - EasyJet, Wizzair, Ryanair

Dodan: 16.08.12 @16:14:57

Gostko

Gost

Prosim vse izkušene popotniške mačke, da z nami delijo vtise o omenjenih nizkocenovcih - udobnost, cena morebitne komplikacije z ročno prtljago oz. praktične nasvete. Hvala

0     0

vivy

Gost

Letela z Easy in Ryanairom, Wizzair (še) ne. Komplikacij nikoli nobenih, imam pač kovček TOČNO pravih mer, pač vzemi si časa 2 uri po trgovinah z metrom in dobi takega, ki ni niti centimeter prevelik. Raje vzami še kak centimeter ožjega, če se ti od nabasanosti naredi na kovčku "trebuh", da bo še vedno pasal.Pa računaj, da je vedno treba vse stlačiti v kufer, ker pač rabiš 1 KOS ročne prtljage.

Udobje pač čisto ok, glede na to, da gre za neke +/- 2 urne lete se čisto lepo preživi. Za moj okus imajo pogosto klimo do fula in paše kak tanki pulover v torbi, ampak ok, to so že osebne preference.

Točni so bili pri mojih več kot 20 poletih več ali manj vedno, Maročani so malo zajebali situacijo, drugi so pa do max. 20 min zamujali.

Skratka, če se držiš njihovih osnovnih pravil mislim, da ne bi smel imeti težav. Se da občasno kaka pravila tudi prešvercat (npr. manjše ročne torbice pod jakno, kaka kila ali dve več od 10ih kil na Ryanairu za ročno prtljago itd.) ampak na to se ne zanašaj. Včasih uspe ampak znajo tudi zelo striktno nazaj na šalter pošiljat za doplačilo, če se ne držiš.

1     0

NIves

Gost

Letela z Easyjetom in Ryanairom. Oba definitivno vredna svojega denarja. SE mi zdi, da sta dokaj točna oz. še nikoli nista toliko zamujala, da bi opazila in pogledovala na uro. Res je, da baje nista toliko udobna, kot druge letalske družbe, ampak za mene nobeno udobje ne odtehta poceni let.kart ki jih nudita.

Z Wizzairom letim prvič čez 1 mesec. Poročam. :=)

0     0

tink

Gost

Z vsemi tremi dobre, pričakovane izkušnje. Pri Ryanairu so bili do zdaj najbolj pedantni (tečni) v Valencii in tudi sicer niso nikoli dovolili majhne torbice okrog vratu (ki sem jo prej imela spakirano v ruzaku), pri Easyjetu in Wizzairu pa mi niso komplicirali, ampak to je itak odvisno od letalskega osebja. Sama sicer potujem s 40-l trekking ruzakom, ki še ravno ustreza meram za ročno prtljago Easyjeta (če se prav spomnim, imajo oni kak centimeter ožja pravila kot Wizz in Ryan).

0     0

s

Gost

vsi so znani po tem da so že odpovedovali lete in ti niso ničesar priskrbeli,razen polet na naslednjem prostem terminu,ampak taksnih primerov je malo, mislim,da so vsi trije čisto ok,le easyjet se mi zdi,da ima osebje veliko bolj profesionalno in kul in cel poslovni model je veliko bolj etičen...

0     0

Ales

Gost

Najbolj natancni so v Valenciji. Pred mesecem smo tam vsi morali dat kovcke v tisto skatlo en Slovenc je placal 50€ doplacila. V Trsto je pa blo vse hudo na easy. Easyjet on Ryan sta bila pri meni vedno tocna ali pa+ 10 minut

0     0

kaja

Gost

Ryanair, včeraj v Edinburghu : nekateri so imeli poleg ročne prtljage še vrečko iz Duty free shopa in jim niso dovolili nesti na letalo, ne da bi vse spravili v en kos. Tako so si tam v gužvi delili viskije in ostalo robo. Še dobro, da nas je bilo več v grupi. Tja grede na letališču v Memmingenu niso nič komplicirali.

0     0

Ptic

Gost

Ryanair ima omejitev na prtljago 15 kg, kar je zelo malo. Easyjet ima 20 kg, rajši letim z Easyhetom čeprav do malenkost dražji ponavadi. Imamo pa tudi Adrio.

0     0

ubud

Gost

@ptič

ma kakšna adria, daj no lepo te prosim...!

ryanair nima omejitve 15 kg, ampak 20kg na kos (kabinska 10kg)- ne vem od kod ti napačen podatek! Lahko imaš dva kosa na osebo...

easy je običajno do 20kg (kabinska teža ni omejena-samo dimenzije), lahko pa dpo 32kg z posebnim doplačilom.

dovoljene dimenzije check in prtljage oz. kovčkov so različne pri low cost družbah, tako da ne moreš imeti za vse enako dimenzijo-kot piše nekdo zgoraj. lahko pa imaš minimalno dimenzijo tiste družbe, ki ima minimum omejitve

itd, itd... preveč ste eni površni, čeprav pravite, da ste pogosti letalci na teh linijah!

0     0

gost

Gost

Pravila nizkocenovih družb so jasno napisana, na letališču vas nihče noče ogoljufati, če se ne držite pravil pa pač plačujte, edino pravilno. Drugače pa letajte z družbami, kjer boste za karto plačali nekaj stotakov ali tisočakov, tam boste pa takorekoč đabe vzeli seboj prtljago in ne boste "nategnjeni".

0     0

gost

Gost

osvežujem temo

0     0

popotnik

Gost

Ali mogoče kdo ve kako je pri WizzAiru s prtljago? Piše, da so zdravila in tekočine v "checked-in baggage" prepovedana? Kakšne imate izkušnje? Kam torej shraniti mila, šampon, lekadol itd.?

0     0

gost

Gost

To si prebral/a narobe. V Checked-In baggage je dovoljeno vse razen res nevarnih snovi - eksplozivov in podobno. Kar se tiče zdravil, je nekaj zadržkov pri kakšnih močnih narkotikih ali kaj podobnega, pa še to ti ne bojo kaj komplicirali, če boš letel/a v Evropi, tekočina pa je tudi dovoljena v Checked-In baggage.

Tekočine so delno prepovedane samo v ročni prtljagi (pri Wizzairu so spremenili dimenzije PAZI!) in imaš posebna določila EU, kako moraš imeti tekočine zapakirane in v kakšnih količinah, v ročni prtljagi pa lahko imaš brez problema tudi zdravila.

0     0

A

Gost

Na Wizzairu ne smeš imet tekočin, ki presegajo 100ml se mi zdi. Torej normalna dimenzija šampona ali mila odpade tukaj. Meni se je nazadnje to zgodilo prvič, da sem moral odpreti ruzak na pregledu (ki sem ga komaj zaprl, ker sem imel ogromno razmetanih stvari notri, tudi umazane cunje - mal nerodno ).... problem je bilo tekoče milo, ki sem ga po nesreči vzel s sabo. Britvica recimo ni bila problem, kar me je malo presenetilo. Nikoli pa nisem upošteval tistih pravil o posebni vrečki...

0     0

@A

Gost

Noben nizkocenovc nima pravil o vnosu tekočin.. to so splošna pravila in veljajo za vse.. Tudi Adrijo..

0     0

Boris

Gost

Prvic letel z Ryanair... nikoli takega razocaranja, niti pri adrii ne... za 150 € iz Trevisa na Ibizo, ok ugodno. Ne dobis pa niti vode zastonj, celo pot trobljenje iz zvocnika kaj prodajajo, kaj je u akciji, ne utihnejo niti za minuto. Grozno. Da ne govorim o slabem zraku na letalu, o prizganih luceh v nocnem letu, prislajanje, kot da bi nas vrgu nekdo na pisto. Za primerjavo KLM... nizozemska letalska druzba, let iz Zagreba preko Amsterdama do Madrida. Cena 148€ povraten let seveda, ni primerjave. Nosijo te po rokah. Od udobja, toplega obroka, izbrane alkoholne in brezalkoholne pijace v NEOMEJENIH KOLICINAH! Toliko...

Hvala in lp.

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40