Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 23. 02. 2012 @22:10:25
uttaranchal -kdaj najprimerneši čas za obisk?
maya
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0

živjo, prosim za nasvet tiste, ki ste po tej deželi že potovali . čas imam samo od maja do septembra. v tem času pa je- ali vročina ali deževje. bi bil september vseeno primeren ali še vedno prevroč. pa še to: s prijateljem ( indijcem) si nameravava najeti v hardivaru motor in z njim potovati okoli. Kaj pravite, bi bilo to preveč nevarno ? glede na to kako ozke ceste so in globoki prepadi......prosim za nasvet ali kakšno izkušnjo s tega dela indije. hvala. 

Dodan: 24. 02. 2012 @12:57:03
Re: uttaranchal -kdaj najprimerneši čas za obisk?
maya
Gost

ni res še dobeden hodil tam- dehra dun, hardwar, rishikesh.....? no, zdaj se država imenuje- uttarakhand

Dodan: 24. 02. 2012 @14:07:49
perorec
Gost

Čau. V Uttarnachalu (še) nisem bil, pa vendar...

Glede Vremena pa je ta problem, da je država majhna in zelo raznolika (nižine, gore) in se vreme (temperature) spreminja glede na višinsko razliko.

Glede dežja se zdi, da je najbolj močan v Juliju in Avgustu, ampak spet ne vem, če to velja za vso državo.

Poglej si ta link. Na desni strani pod "places to visit" imaš mesta, če jih klikneš vidiš kdaj se jih naj obišče. Pod "weather" imaš potem še malo bolj v deatjl za posamezne kraje.

http://www.mustseeindia.com/Uttaranchal

Jaz imam podoben problem v kombinaciji Himachal Pradesh - Ladakh. Kjer spet lovim ravnotežje med toplimi tempearturami in malo dežja v Himachal. V Delhiju se bom pa itak skuhal od vročine, jebiga.

Aja, če tukaj ne boš dobila info, povprašaj na:

http://www.lonelyplanet.com/thorntree/index.jspa

Forum od Lonely Planeta, pomoje, da boš ziher dobila info tam.

Dodan: 24. 02. 2012 @16:07:33
maya
Gost

hvala. mi poveš kdaj ti odrineš dol? pa še- če si mogoče že kaj gledal za letalske karte- od kje bi bilo najcenejše-s kom....hvala še enkrat

Dodan: 24. 02. 2012 @17:05:22
perorec
Gost

Jaz grem prva polovica junija do konca julija. S tem sem junija v Himachal Pradesh, (višina, torej ni vroče) ko pa se tam julija začne dež, sem pa v Ladakhu (kjer skoraj ni dežja), temperature pa so prijetne.

Avion je najbolj ugoden iz Benetk, jaz sem iskal do Delhija. Prej je bil Lufthansa, danes, ko sem pogledal je najcenejši KLM, res pa je da gre iz Benetk že ob sedmih zjutraj. Cena 500 eur.

Dodan: 24. 02. 2012 @17:40:44
andrej
Gost

Živjo,

po krajih, ki jih omenjaš, sem potoval pred nekaj leti. Kolikor se spomnim, v nižinah postane precej vroče že aprila, maja, nato pa junija, julija pride monsun, kar sicer pomeni, da dežuje, je pa tudi manj vroče in manj mrčesa, ki se do takrat razmnoži čez vse meje. Pred vročino in pred dežjem se lahko umakneš v gore, npr. Himchal Pradesh, kamor monsun zaide mesec kasneje, ali pa celo v Kashmir, kjer monsuna sploh ni. Indijske ceste tam so slabe, ponavadi neasfaltirane, indijska pravila vožnje pa so meni ostala nerazumljiva. Tudi v avtobusu se pogosto nisem počutil varno, medtem, ko sem skupaj s sopotniki poskakoval kakšen meter v zrak (luknje na cesti), ko je voznik avtobusa divje pritiskal na hupo med sekanjem slepega ovinka in medtem, ko so indijski sopotniki izvajali nenavadne zakletvene geste, ker se naš in nasproti vozeči se avtobus še vedno nista odločila, po kateri strani ceste se bosta srečala. Potovanje z motorjem bo gotovo avantura

Dodan: 24. 02. 2012 @19:34:08
maya
Gost

hvala ! . no, ampak -glede na to, da so ceste ozke, se bo verjetno dosti lažje srečati z avtobusom ali kamijonom na motorju.....to vreme bo treba pa še preštudirati....

« prejšnja 1 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Vprašaj nas še enkrat nekje
http://www.ryanair.com/en/questions/can-i-apply-for-a-refund-for-my-unused-flight/   ce ne potujes lahko mogoce
ZAnimivo res. Svaka čast krisss, ampak mormo
Hvala,obema! Bom kar cez Italijo,saj
oj, oktobra imam namen odpotovati
jaz sem bila 4 x
Cao, kje so pa karte
Ker sem dobila poziv na
čau a sam ženske?
5 dni, nizkocenovnik Bologna- Porto,
M. kokr jst vem niti
kriss  dej povej več o tej
Lep pozdrav,   lepo bi prosila za
Odkod premorete toliko sovraštva ? A
RAZNO zgleda da so te
sam res ne če greš
Lia, ali je v 1800 eur
Waw umrl boš če boš
lep dan še naprej želim
Zato, ker pri plačilu z
Krissssssss ali ta Euresova pomoč velja
Zakaj bi kdo uporabljal Amex
To se je tudi meni
Hej, lahko se meni prosim posljete
Kje je meni najbližja STA poslovalnica?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

02.04.2013 - 11.05.2014
18.06.2011 - 01.03.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
02.04.2011 - 31.12.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
11.04.2013 - 29.05.2014
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™