Kam te nesejo krila?

Poroka na Tajskem

Dodan: 19.02.12 @14:21:59

Anže

Gost

Ima kdo kakšne izkušnje s poroko na Tajskem?

0     0

simi

Gost

Mi2 z zaročencem ravno enako temo raziskujeva.

0     0

Anže

Gost

A sta mogoče že raziskala, kolikšni so stroški, če sam urejaš papirje za legalno poroko, ne preko agencije?

0     0

xy

Gost

Kaj pa, če bi poklicala na Konzulat Kraljevine Tajske in vprašala, katere dokumente vse potrebujeta za poroko in kaj morata storiti, da bo potem ta poroka veljavna v Sloveniji?

Skoraj sigurno potrebujeta v angleščino prevedeno potrdilo, da sta samska, kar mora biti tudi overjeno (na Upravnih enotah je bilo to včasih okoli 1,5&euro, pa kak prevod rojstnega lista, verjetno to potrditi na Konzulatu Kraljevine Tajske (mogoče mora to celo sodni prevajalec prevesti) - to bosta potem na Tajskem morala v tajščino dati prevesti; ko se bosta pa tam poročila, bosta pa morala iz tajščine prevesti v angleščino, verjetno na Konzulatu R Slovenije potrditi, potem pa tukaj še v slovenščino prevesti in urediti na pristojnih organih.

0     0

Anže

Gost

Celoten postopek legalne poroke mi je čisto jasen, pri njih je le navada, da za tujce to ureje "wedding planner", za kar pa je treba odšteti cca. 600 eur. Zato me v zanima, če se je tega že kdo lotil popolnoma sam, ker je postopek namreč precej zapleten (precej olj, kot je opisal xy).

0     0

aa

Gost

a je kaj novega na to temo? je kdo med nami, ki je to na Tajskem ze naredil?

lp

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Stran 1 od 1

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711

NOVA GORICA
T: 05/ 721 58 20
M: 041 721 511

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40
M: +385 99 488 63 40
F: +385 1 488 63 45

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

Delovni čas:
Od ponedeljka do petka: 8:00-17:00

Najdeš nas v Ljubljani, Novi Gorici in v Zagrebu.

Informacije za plačilo