Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 16. 01. 2012 @22:28:32
Zaposlitev na Finskem
Turku
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0

Pozdravljeni!

Preiskala sem cel forum in nisem našla nikjer informacij ki me zanimajo. Rada bi se zaposlila v finskem podjetju in me zanima kaj vse potrebujem da lahko delam na finskem. Kako je z delovno vizo in plačilom davkov. Za kakršnokoli informacijo vam bom zelo hvaležna

Lp

Dodan: 17. 01. 2012 @12:42:50
Re: Zaposlitev na Finskem
xxx
Gost

Pozdravljena,

za Finsko kot državljanjka EU ne potrebuješ ne vize, in ne delovnegadovoljenja. Okoli davkov pa je tako, da moraš dokler si davčni rezident v RS odvajati davek od prejete plače na Finskem. Kot olajšavo lahko uveljavljaš stroške prevoze, stroške  malice (v kolikor ta ni plačana z strani finskega delodajalca).

Drugače pa ti svetujem, da če že imaš urejeno delo na Finski, pojdi gor, in če ti bo vse ok odgovarjalo - odjavi se v Sloveniji, in živi gor! - Seveda boš potrebovala še kup dokumentov za slovenski davčni organ, da potem neboš več davčni rezident v RS.

Želim ti veliko sreče

Dodan: 17. 01. 2012 @12:59:05
Turku
Gost

Če prav razumem je potem to enako ko zaposlitev pri nas, le da plačuješ davke na finskem. Potrebujem le pogodbo o zaposlitvi z finskim delodajalcem, se preselim gor in pričnem z delom

Hvala za odgovor

Dodan: 17. 01. 2012 @13:04:37
Turku
Gost

Se opravičujem, moja napaka! Plačo prejemam na finskem, davke pa plačujem pri nas, kar je sigurno bolj ugodno kot plačati davek na finskem

Kaj pa plačilo ostalih prispevkov, ki jih pri nas plača delodajalec? Jih plača finski delodajalec finski ali jaz v sloveniji?

Dodan: 17. 01. 2012 @15:39:42
Gost1
Gost

Davki se bodo placevali na Finskem po finski davcni stopnji, ker pa je verjetno nizja kot  v Slo je mozno da bo potrebno razliko placati v  Sloveniji glede na to, da bos se vedno rezident Slovenije. To zavisi od  bileteralne pogodbe ter zavisi od primera do primera (tudi ce  bos klicala na davcno ti ne bodo podali konkretnega odgovora ali bo potrebno razliko placati v Slo ali ne)

Dodan: 17. 01. 2012 @16:04:20
xxx
Gost

Vse prispevke ti mora plačati finski delodajalec (zdravstveno zavarovanje, pokojninsko zavarovanje, zavarovanje za primer brezposelnosti...), razen, če karkoli drugače ureja finska zakonodaja.

V kolikor imaš na Finski, oz.boš imela stalno bivališče, se odjavi za stalno v Sloveniji, kajti, če se stalno prijaviš na Finski, in si začasno še vedno prijavljena v Sloveniji, se te smatra za davčnega rezidenta v RS, kljub temu, da živiš in delaš na Finski.

Dokazila, ki jih potrebuješ, da sprožiš postopek za davčnega nerezidenta v RS, oz.za ugotavljanje tvojega rezidenstva: pogodba o zaposlitvi na Finski, pogodba o najemu stanovanja, dokazila o urejenem zdravstvenem zavarovanju, fotokopija finske bančne kartice, ter potrdilo o davčnem rezidenstvu, ki ti ga izda finski davčni urad v občini, kjer boš bivala. - Omenjene dokumente moraš pridobiti na Finski. 

Seveda še zgoraj opisano ne pomeni vsega. - Potrebna so tudi potrdila, ki jih pridobiš v Sloveniji: Potrdilo o ukinitvi bančnega računa v Sloveinji, potrdilo, da nimaš sklenjenih nobenih naročnin v Sloveniji (telefonija, internet..), nate ne sme biti registrirano nobeno vozilo v Republiki Sloveniji, oz. ne smeš biti lastnica vozila, oz. kakršnekoli premičnine/nepremičnine. Jasno je tudi, da moraš imeti poravnane dolgove do bank, da sploh lahko zapreš svoj bančni račun v RS.

Jaz sem si vse omenjeno urejal pred vsega 2.mesecema. Skratka - slovenska davkarija te ne bo zlepa spustila iz svojih krempljev!

Drugače pa, če nimaš namena sprožiti postopka za davčnega nerezidenta v RS, moraš vsaki mesec sproti slovenski davčni odvajati prihodke, ki si jih prejela v tujini (tako mi je pred meseci zatrdila slovenska davčna uslužbenka).

Jaz sem nazadnje izpolnil vse pogoje za davčnega nerezidenta v RS, in rekel Sloveniji nasvidenje! - Vrnem se lahko kadarkoli, ker mi to omogoča slovensko državljanstvo.

Veliko sreče ti želim, če pa te še kaj zanima - vprašaj

Lep pozdrav.

Dodan: 17. 01. 2012 @16:11:22
xxx
Gost

Mogoče še to. - Če se stalno odjaviš v slo, in imaš na Finski stalno bivališče, greš samo na slovensko občino, in ti zamenjajo prvo stran slovenskega potnega lista, oz.celotno osebno izkaznico, kamor ti potem vnesejo podatke o tvojem bivanju na Finski. - Slovenski potni list ti ostane, dokler imaš slovensko državljanstvo, mislim pa da tudi slovensko vozniško dovoljenje.

Lp.

Dodan: 17. 01. 2012 @16:35:31
đejzi
Gost

zanimiivo, kako in na kakšen način pa si prišla do dela na finskem

Dodan: 18. 01. 2012 @22:06:23
Turku
Gost

Uh, tole je pa bilo izčrpno. XXX hvala ti za odgovor, če bom pa še kaj potrebovala bom pa uprašala.

Delo sem pa našla čisto po naklučju. Že nekaj časa obiskujem spletne strani finskih podjetij in jim pošiljam ponudbe za zaposlitev. In ne boste verjeli, po dolgem času mi je eno od podjetij odpisalo, še vedno pa smo v fazi pogovarjanja. Upam da mi bo uspelo.

Lp

Dodan: 22. 01. 2012 @20:37:27
samson
Gost

Uspelo ti bo...Pojdi

Dodan: 25. 02. 2012 @21:57:38
finchy
Gost

Uf, Finska .... zanimiva destinacija. Vse bi še nekako šlo, tudi mraz morda, ampak jezik?! Pa kva je to za'ena spekedranščina?

Dodan: 09. 08. 2012 @22:56:40
borut
Gost

v kakšni branži boš pa delala,mogoče turizem?

« prejšnja 1 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Hvala ti! Nisva še šla, bova
seveda med drugim tudi za
za karto sem dal 290.eura
Pa še odgovor na prejšnje..kolikor
Živjo.Se opravičujem za offtopic vprašanje,
Sam sem leta 2012 skupaj
Pri nizkocenovniki je potrebno bitina
kaj pa za seks?
Živjo, je karta še na voljo?
A ni več aktualen vpis
Ponujam prevoz do Normandije 25.
http://www.booking.com/hotel/hr/apartmani-sara-tisno.html   OB. Davora Rajića 1Tisno, 22240,
Bil ze trikrat na Malti
Živjo!  Je karta še na voljo?
Živjo! S punco imava namen štopati
žensko družbo za dopust iščem
Jaz sem že šel do
26/27.7. lp
iz milana bergamo imaš 308€
Ali so študentske letalske karte cenejše od rednih?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

02.04.2011 - 31.12.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
07.05.2011 - 07.05.2015
18.06.2011 - 01.03.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
14.05.2011 - 24.02.2015
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™