Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 04. 05. 2011 @14:25:46
PUNCA SAMA NA POT
zara
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0

vem,da je bilo že,kar nekaj napisanega ampak me zanima kje dobite(predvsem dekleta) voljo,pogum,da se same odpravite na pot v bolj odročne kraje.Sama si želim v mehiko pa,kar ne upam sama kako ste začele imate same dobre izkušnje vam je kaj dolgčas na poti,če ste same ,nevarnosti...predvsem v državah(indija,kolumbija,peru,mehika) ne v evropskih mestih.

lp

Dodan: 04. 05. 2011 @16:01:00
Re: PUNCA SAMA NA POT
Re:
Gost
Glasov: 1

Rabiš zdrav razum in se ti nič ne more pripetiti na poti, poznam pa nekaj

"nevem kakšnih" deklet ki so oh on sploh pametne in verjamejo vsakemu in seveda sledijo tudi težave (take in drugačne).

Zatorej punca zdrav razum in veselo na pot

Dodan: 04. 05. 2011 @18:20:50
pikpok
Gost

Sploh se ne boj! Jaz sem sama potovala po Čilu, Argentini, Boliviji in Ekvadorju. Čisto nikoli ene slabe izkušnje! Tako ali tako vedno spoznaš zanimive ljudi, ki te delajo družbo in je tudi šebolj varno.

Dodan: 04. 05. 2011 @20:45:36
Tina
Registriran uporabnik

Dolgčas? Pa kak bi ti lahk blo dolgčas na potovanju, ne bit smešna no 

Sicer pa, kot so že zgoraj napisale, zdrava mera previdnosti (ne glede na spol v bistvu)

Dodan: 05. 05. 2011 @01:34:26
SD
Registriran uporabnik

..sploh pa v Mehiki ni nobene težava ali redkost za samo punco. Bil sem tam pred nekaj meseci in videl, bil cimer z nekaj puncami (angležinje, nemke,...), ki so potovale same vse od Venezuele pa navzgor. Dolgčas pa na potovanju res ni, mogoče ko letiš kje al pa nazaj. 

Dodan: 05. 05. 2011 @05:35:16
anka
Gost

sama potujem že vrsto let, od azije -afrike....Samo odločiti se je treba kam, potem vse samo od sebe steče. Seveda je pred potovanjem še zmerom malo nervoze, a ti občutki so le pozitivni in dobro vplivajo na dušo in telo ; predpotovalna driska je dobrodošla, saj si s tem očistiš telesce vseh starih strupov , da greš potem na pot čist ,kar pa le pozitivno vpliva na telesno razpoloženje. Vsa trema tudi vedno zgine že na poti do letališča. Ko si enkrat sam , se podzavestno osredotočaš le na pomembne stvari okoli sebe, in ne izgubljaš energije za živciranje.....ko potuješ sam res nisi nikoli sam in skrb, da ti bo dolgčas je čisto odvečna. Potovati sam je noro dobra izkušnja, ki se jo ne da primerjati prav z ničemer! Kar pogumno, svet je majhen in čaka , da ga obiščemo dokler smo tu !

Dodan: 05. 05. 2011 @23:10:11
manca
Gost

mislim samo ste pogumne kaj same na pot kaj pa jezik pa varnost pa vas ni nič strah vem,vem ampak sploh ta južna amerika ves čas pravijo kako je nevarno ropi ugrabitve ne vem pogumne ste kaj nimate nobene slabe izkušnje?

Dodan: 06. 05. 2011 @09:00:20
Tina
Registriran uporabnik

Js nisem nič pogumna. Še teme se bojim.

Mah, ste smešni no. Kakšen pogum pa rabiš za it na pot. Pa tud Latinska Amerika ni tak Divji zahod, da bi moral človek elektrošok za samoobrambo s sabo nosit. Pač mal manj poslušat ljudi, ki niso bili dlje od Hrvaške, pa bo

Dodan: 06. 05. 2011 @18:44:34
ana
Gost

po afriki hodim že vrsto let , pa nobenih problemov. nimam pojma o kakšnih problemih sploh govoriš. seveda je treba malo pazit kje hodiš.....sicer pa- s trezno glavo na pot in nič se ti ne bo hudega zgodilo. manjše nevšečnosto kot so nadlegovanje ....pa itak spadajo zraven in so del potovanja s katerimi se utrdiš......in ko prideš domov si utrjenena  kot ustrojena koža , da ti je tu dolglčas......in potem, spet moraš na pot.....

Dodan: 07. 05. 2011 @17:56:34
ajda
Gost
Glasov: 2

Živjo!

Se podpišem pod zgornje komentarje. Jaz sem sicer letos prvič šla sama na Novo Zelandijo, ki verjetno nima ravno statusa 'nevarne' države, ampak potovati sam je najboljša izkušnja za človeka! Spoznaš super ljudi, plane si delaš po svojem občutku in zrasteš kot oseba.

Priporočam!

Dodan: 07. 05. 2011 @18:01:53
zlobn
Gost
Glasov: 2

kodnom imej zraven. Če se ti zgodi kaj takega, se prepusti in uživaj.

Dodan: 08. 05. 2011 @09:18:09
tamara
Gost

pa to resno mislite kar same kupite karto in greste pa ne mislim zdaj kake evrope ali avstralije recimo kolumbija ,venezuela bolivija tam kjer se ti tako pojavijo občutki strahu,kar same kaj pa jezik,...........DOBRE STE!

Dodan: 08. 05. 2011 @10:17:03
zala
Gost

Jaz grem v države JV Azije tudi komot sama, ker ti nima kaj bit. Edino meni je lepše potovat v dvoje. Več ljudi mi že ne paše, ker se moraš preveč prilagajat.

Dodan: 08. 05. 2011 @11:33:29
Tina
Registriran uporabnik

Ma ok no... @tamara, zdej pa povej, kaj je tisto tako nepredstavljivo. Česa KONKRETNO se ti bojiš. Ker mi ni jasno. Vsi nam skoz ponavljajo, kak smo pogumne in kak se mormo bat, ampak nihče ne pove česa 

Pa veš, v Latinski Ameriki govorijo špansko, ki je bolj razširjen jezik kot recimo vietnamščina, tak da tam je jezik za večino popotnikov manjši problem. Pa tud v državah, kjer ne govoriš besedice lokalnega jezika (razen hvala in dober dan), se da vse zmenit. To je ena izmed spretnosti, ki jih pridobiš s potovanji 

Dodan: 08. 05. 2011 @14:18:50
Zala
Gost

Tina, si hotla rečt angleščina....

Dodan: 08. 05. 2011 @15:26:11
tamara
Gost

tina te lahko vprašam kje si že bila mene mika peru ampak problem je,da sama si ne upam pa nikogar ne dobim kaj sama si že bila kje v latinski ampak čisto sama kupiš karto in greš..independet...,ker vedno strašijo s to latinsko nevarno,nevarno....

Dodan: 08. 05. 2011 @17:00:55
Tina
Registriran uporabnik

Ne, @Zala, mislila sem španščino... Angleščina ti en k*** pomaga v Južni Ameriki  Ampak po mojih izkušnjah večina popotnikov v J Ameriki govori vsaj osnove španščine, ki tudi ni tako težka za "pobrat po poti." (vem kaj govorim ) Pač, ker je predhodnica izpostavila jezik kot oviro za samostojno potovanje po J Ameriki.

Tamara, matter of fact, moje zadnje potovanje je blo po J Ameriki. Med drugim tudi Peru in ja, sama samcata.

Ok, resno, najprej odgovori na vprašanje: česa KONKRETNO te je strah, da ti preprečuje kupit karto in iti na pot? J Amerika je statistično lahko bolj "nevarna" od kake JV Azije, ampak sem precej prepričana, da večina komentarjev, ki si jih slišala, ni prišla od ljudi, ki so bili dejansko tam. Meni je bilo super potovat po tistih koncih. Južna Amerika je kot ustvarjena za popotnike, ogromno ljudi se odpravi tja na večmesečna potovanja.

Če boš čakala na kolege, da se odločijo iti, boš večno le čakala. Ena možnost so pa tudi popotniški zmenki tule na forumu, če ti res ni sami za iti. Se fajn ljudje lahko gor najdejo 

Dodan: 08. 05. 2011 @19:15:31
tamara
Gost

tina česa da me odo oropali, ugrabili, vedno asociacija na latinsko je nevarno,nevarno sploh ,če gre punca sama ,da bom skoz v hostlu zaprata,da nikamor ne bom upala ,ker se bom bala..česa,ja ,ker bom imela verjetno že prej tako"sprane" možgane od nevarno ,da se še premaknit ne bom upala drugače tina pa verjamem to rečejo ljudje ,ki niso bili dlje od lj želim si tvoj pogum.

Dodan: 08. 05. 2011 @19:48:18
zala
Gost

Tina, mislila sem na primerjavo z vietnamščino

Dodan: 08. 05. 2011 @21:18:40
Tina
Registriran uporabnik

@Zala, no pol pa tak 

@Tamara, lej, vse to kar si naštela se ti lahko v teoriji zgodi in se je že zgodilo kdaj komu. Meni sicer ni bilo hudega, ampak sem slišala nekaj zgodb in večina so vsebovale tatvine. Vsem nevšečnostim pa je skupno to, da bi se dale preprečiti. Pa smo spet tam, pri zdravi meri razuma. Ne puščaš nahrbtnika brez nadzora (tudi ali pa še posebej na busu ne) ne razkazuješ vrednejših predmetov, ne hodiš sama okoli pozno ponoči po sumljivih soseskah in še en kup tega je.

Pač, če si tak panična, ne it, ker ne boš imela od potovanja nič. Ali pa pojdi s turistično agencijo, če ti je lažje. Ampak, a veš koliko turistov je ta trenutek v Peruju in večini se ne bo zgodilo prav nič, morda bodo komu ukradli nahrbtnik med nočno vožnjo, to je pa vse  Problem je v tem, da ko se komu kaj slabega zgodi, zgodba hitro potuje od ust do ust, to, da nas pa na tisoče prinese domov le lepe spomine, pa gre mimo vaših ušes...

Dodan: 08. 05. 2011 @22:18:17
Zala
Gost

No, moje mnenje je, da J Amerika ni tako na izi, kot recimo jV azija. Statistike o kriminalu dovolj govorijo zase. Za Peru ne rečem, ampak Kolumbija pa zna bit problem. Moja kolega, ki sta ful izkušena popotnika, pred tem sta dala skozi že Argentino, Čile, Peru, Bolivijo in Brazlijo, sta bila oropana. Sredi belega dne in nikjer bogu za hrbtom. Imela sta srečo, ker sta imela pri sebi le denar za nakup v špeceriji, tako da so jima sunili le par USD. Po moje J Amerika ni za prvo solo potovanje punce. Seveda se večini izide, amapk če primerjamo z Azijo, so imeli tam ljudje precej več slabih izkušenj - v glavnem ropov.Tega ne moreš preprečit, saj so zares predrzni.

Dodan: 10. 05. 2011 @00:46:36
ivy
Gost

kaki komentarji...Lejte,tolko pravite o teh ropih in nevarnih soseskah in bla bla bla (tisti ki niste bili dlje od hrvaške,kot je že bilo napisano) in o neki statistiki,a vi veste da je statistika ena velika laž? Oropajo vas lahko tudi doma ali v Rimu,Španiji,New Yorku, itd. Ker imamo vsi neke kolege,ki potujejo, jih imam tudi jst, njega so oropali v Rimu na avtobusu in kaj zato bi morali dat Rim na črno listo? Mislim,da je južna Italija nevarna pa tega ne zaslediš pogosto v takih forumih. Pravkar sem se vrnila s Sicilije in vam povem,da v Palermu so napadli žensko pred mano, halo???Ni blo treba it v J Ameriko. Dejte mal razmislit REALNO, oropan in napaden si lahko povsod. Saj vsako leto poleti naši mediji trobijo kolko slovencev je bilo oropanih na hrvaškem pa še vsi silijo dol.

Se opravičujem za slovnične napake, niso bistvo tega posta.

pa lep pozdrav

Dodan: 10. 05. 2011 @01:01:14
sd
Gost

Joj, tamara, glede na vse te tvoje strahove je najbolje, da ostaneš doma oz. greš najdlje na Hrvaško. Pa še tam se lahko utopiš v kopalni kadi... Svašta, razumem, da imaš pomisleke, ampak ti ponavljaš eno in isto..

Dodan: 10. 05. 2011 @09:27:16
Tina
Registriran uporabnik

@Zala, se vsekakor strinjam, JV Azija je veliko bolj primerna za prvo solo potovanje. Samo kaj, ko bi punca rada šla v Peru 

Dodan: 27. 05. 2011 @14:23:14
anyaanyaa
Registriran uporabnik

Čao

Jaz sem šla lani sama v Gano za en mesec in bilo je top! Spoznaš veliko novih ljudi, najbrž precej več, kot če bi potovala v družbi prijateljev. Letos grem nazaj v Gano in seveda niti nočem, da bi se mi kdo pridružil ) drugo leto planiram Tanzanijo, seveda tudi sama. Ko enkrat izkusiš to svobodo, si po mojem mnenju ne želiš več prilagajanja. Kar pa se se mi zdi največja prednost pri individualnem potovanju je to, da sam sebe bolje spoznaš.

Zato veselo na potovanje in brez skrbi!

Dodan: 27. 05. 2011 @21:42:26
možnar
Gost

Aja pa v Ljubljano ne hodit, ker je moja prijateljica vidla kako je en tip punco zbrcal sredi belega dne.  Da o Ultri ne govorim. Tam se vsake toliko mal postrelijo pa porežejo... Tako, da od Ljubljane stran!

Pač kakor imaš (NE)srečo. Lahko ti tudi v Londonu na Oxford Streetu Starbucks znak na glavo pade. Pa se na cesto zvrneš, te pa še avtobus povozi! Teoretično. Če boš pregledoval samo črne scenarije, boš težko prestopil meje svojega doma.

Drugače pa navadno vidiš, da nekje nekaj ne štima se obrneš, ter greš drugam.

« prejšnja 1 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Pozdravljeni, Novembra bom v Burmi, če
Jaz sem za,kdaj kje?
Hejla..  Letos pavziram.. Stara sem 21
transavija nije easyjet jebote
transavia drugač dela to linijo
Chemiche, šele zdaj videla sporočilo. Hmm,
Iščem moško odločbo. Piši na:
Iščem sopotnico za potovanje če
ce gres v sultanahmet je
Vam gre odpreti spletno stran
soba se oddaja z decembrom
ja saj dva različna leta...meni
Js sm ravnokar plačala z
Tistemu, ki mi prinese bucno
Živjo!   Do februarja se oddaja ženska
Živjo!   Do februarja se oddaja ženska
Zdravo Pardon, mogoče malo (pre)malo podatkov. Iščeva
torej 2 razlicna leta? glej
Živjo! Zanima me ali ima kdo
CORIS boljše pokriva tujino ne igraj se
Koliko moram dnevno naložiti na
jaz sem iz štajerskih koncev,pa
pa vzemite letalo notranji let
Kje je meni najbližja STA poslovalnica?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

07.05.2011 - 07.05.2015
18.06.2011 - 01.03.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
02.04.2011 - 31.12.2015
14.05.2011 - 24.02.2015
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™