Kam te nesejo krila?

Solo potovanja-kje je varno?

Dodan: 05.02.11 @19:36:11

Lily

Gost

0 0

Jan, off topic, ampak, bi te lahko prosila za kontakt, ker me zanima nekaj glede tega, kar si napisal - glede študija v LA

Hvala.

Glede varnosti in nevarnosti pa...Ja, saj, nazadnje se ti zgodi pa, da te oropajo na domu, ampak v teh debatah se ti ponavadi zgodi o večji verjetnosti...

Glede solo potovanja v Maroko in nasploh, kamorkoli po svetu..Ene stvari se ti zgodijo ne glede na obnasanje, pa vendar s kaksnimi dejanji človek prav opozarja nase. Če naokoli hodiš v majici brez rokavov in kratkih hlačah bo verjetno v Maroku vsaj malo razlike, kot pa če hodiš bolj zakrita.

xx

Gost

0 0

Definitivno, da je varnost na potovanju odvisna predvsem od posamenznika, žal pa so po vsetu območja (dežele,regije ali mesta) tista bolj, pa tista manj nevarna..po nekod so nevarni samo revnejši predeli evropskih metropol, drugod pa so metropole nevarne kot mesto kot celota, podnevi in ponoči recimo nairobi itd..govorim pa o uličnem kriminalu in govorim o povprečju napadov na turiste, ponekod jih prešteješ v enem letu na eno roko, drugod pa je to nekaj povsem vsakdanjega, dobro povezava spodaj,samo mal preveč pretiravajo s terorizmom in politničnimi igricami..lp 

www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/travel-advice-by-country/

tajska-res varna?

Gost

0 0

Pred odhodom na Tajsko (potujem sama) me daje ful pomislekov - bolj ko berem domače in tuje strani, več raznih strahov se mi nabira, od tega, da skuša turista vsak okol prinesti, do tajske 'mafije', raznih nategov, itd., nakar še nekih morskih tokov, češ da te lahko mimogrede kam odnese, itd.

V glavnem, zmeraj sem si Tajce predstavljala kot najbolj prijazne ljudi na svetu, zdaj me pa en teden pred odhodom daje strah na polno. A ve kdo svetovat?

Upam, da je posredi luna, ki nas vse po malem trka pred jutrišnjo soboto ;-)

tajska-res varna!

Gost

0 0

Če boš hodila tam kjer so turisti, ti ne bo nič. Če pa boš hodla po nekih beznicah, pol se ti pa zna kej nardit (šala). drugače pa saj vidiš, da vsi tisti, ki so bli dol pišejo po forumu, torej so živi prišli nazaj.

Pojdi na Tajsko in se ne obremenjuj. uživaj.

LP

P.S. Zakaj misliš, da gre ful folka na Tajsko? Zato ker je varna al zato ker ni varna? Odgovor veš samo ti (in dobila ga boš samo tako, če boš šla na Tajsko)!!!! 

X

Gost

0 0

no, ne bi se ravno strinjala, da so Tajci najbolj prijazni Ljudje na svetu (ceprav boš mogoče res dobila ta občutek, če greš prvič izven Evrope), je pa to res precej varna država in dobra destinacija za prvo solo potovanje.

uporabljaj zdravo pamet, ne puščaj okrog prtljage nenadzorovane, sigurno poskušajo vsakega turista prinest okoli, in te tudi bodo, ampak to je turizem - predvsem ne kupuj hudo dragih all inclusive paketov (na otoke, sever), za tistih par evrov ki jih preplačas ob posameznih malih nakupih, se pa res ni za sekirat

diogen

Gost

0 0

Ravno se vrnil iz Argentine. Če potuješ sama, morda ni slaba destinacija, Čile ali Argentina. Že v Sloveniji si prek E-maila rezerviraš prenočišče, najboljše v večjem hostlu, tako, ko prideš, da takoj veš kam iti. Lahko ostaneš par dni v Santiagu ali Buenos Airesu, da se mal aklimatiziraš, v hostlu že spoznaš nekaj popotnikov ( zaradi tega pravim, naj bo večji hostl, tak ki ima čim več sob, ker ima tudi veliko popotnikov. Po moje, je najboljša varianta, par dni pred odhodom prek E-maila rezervirat prenočišče naprej, dormi so v redu, zmeraj spoznaš nekaj ljudi in morda dobiš koristnih informacij......... Veliko mesto, posebej Buenos Aires, lahko te preokupira tudi za cel mesec, in morda le delaš krajše izlete do bližnjih mest, skratka, pojdi in boš že videla. Prej zberi informacij kolikor se da več ( vodič Lonly Planet je v redu ), za varnost pa po pameti, izogibaj se " beznic ", poznih nočnih ur, pa tudi glej da imaš kakšno družbo, kar verjetno ni težko, veliko je popotnikov, ki potujejo sami.

Mene so okradli v po moje najbolj varnem mestu na svetu, v Novosibirsku, na plaži na Obu, pa sem bil sam kriv, skor sem prosil, da me okradejo. Sicer, zelo paziš na dokumente in kartice, drugo pa paziš kolikor se da. V Argentini te natakarji opozarjajo, da paziš svoje stvari....... pa jih pač paziš.

Po moje, kar pojdi, pa po pameti in po pogovoru z drugimi popotniki boš že dobila občutek.

OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Stran 2 od 2

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711

NOVA GORICA
T: 05/ 721 58 20
M: 041 721 511

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40
M: +385 99 488 63 40
F: +385 1 488 63 45

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

Delovni čas:
Od ponedeljka do petka: 8:00-17:00

Najdeš nas v Ljubljani, Novi Gorici in v Zagrebu.

Informacije za plačilo