Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 20. 12. 2008 @21:09:00
Prvo potovanje - nasveti
Tomaž
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0
Lep pozdrav! Star sem 19 let in do zdaj nisem kaj preveč potoval. Ker pa so potovanja moja velika strast, se mi zdi, da je že pravi čas, da enkrat začnem odkrivat svet;) Prvo večje potovanje imam v mislih za poletje 2009. Glede na to, da še nimam velikih prihodkov me zanima, katero destinacijo bi mi predlagali za prvo potovanje. Vem, da sta Afrika in Azija dosti poceni destinaciji, vendar me ti dve celini zaenkrat ne zanimata. Zanima me, katero destinacijo mi predlagate od malce bolj oddaljenih evropskih držav in morda katere izmed držav na ameriški celini? Potoval bi do nekje 1500 eurov, prenočeval bi verjetno v hostlih. Katero destinacijo predlagate?
Dodan: 20. 12. 2008 @21:17:20
Re: Prvo potovanje - nasveti
Ka_ty
Gost
škoda, da te ne vleče v azijo, ker naj bi bila ravno tajska najbolj primerna za prvo potovanje. tud jst sem šla prvič na tajsko in je res tud za neizkušene. jst se prvič ne bi podala v južno ameriko, v afriko pa tudi ne, ampak to sem samo jaz. torej, vsekakor azija, je bla pa kolegica prvič v čilu in je navdušena.
Dodan: 21. 12. 2008 @13:33:05
petra
Gost
hej, če te za prvo potovanje evropa,azija in afrika ne privlačijo ti osebno tudi jas ne priporočam južne amerike. kot so že predhodniki napisali ti osebno tudi priporočam tajsko. drugače pa z cca. 1500€ glede na to, da so karte proti severni ameriki zelo poceni mogoče kakšen new york,washington, altlanta ... odvisno je pač kaj želiš, večine ljudje sicer ta mesta en privlačijo, samo če nisi zaenteresiran za azijo in afriko potem preddvidevam, da ti kaj takega utegne biti všeč ali mogoče kakšen san francisco .... upam, da boš izbral prav lp
Dodan: 21. 12. 2008 @17:26:46
Tadej
Gost
moje prvo pravo potovanje je bilo pri 21ih letih v Iran... Moj budget je bil 700 eur. 300 je bilo za prevoz in zavarovanje. s 400 eur pa sem se v Lj usedel na vlak in prišel čez mesec dni nazaj :) Za Evropo pa sem nekako mnenja, da sem še mlad, pred sabo imam še celo življenje, družino, otroke, itd... In ker je vse v radiju dveh ur z letalom, si lahko kadarkoli vzamem dopust ter jo popiham v katero izmed evropskih držav za en teden, sam, s punco, z ženo, z družino, s faxom, itd... Pa še sedaj imam čas in energijo za odkrivanje "neciviliziranih" (v navednicah) držav :)
Dodan: 21. 12. 2008 @18:20:01
Tomaž
Gost
Zanimivo, da ste mi za prvo potovanje prav vsi svetovali Azijo. Mi lahk kdo mal razloži, kaj je tko posebnega tam, mogoče si premislim? Iran? Tajska? Zakaj ravno to? Mene sicer najbolj zanima severna evropa, skandinavija, vendar sem ugotovil, da lahko za isto ceno pridem na primer v Kanado, ker je pač Skandinavija žal zelo draga
Dodan: 21. 12. 2008 @19:43:59
Gost
zakaj ste vsi tok proti južni ameriki? mislte da je ful nevarna, če gre punca sama na potovanje po južni ameriki?
Dodan: 21. 12. 2008 @19:44:24
Ka_ty
Gost

sej tud v skandinaviji je po moje noro lepo, ampak daljša potovanja tja si bom jst raje pustila za "stara" leta :) je pa res, da je čist od tebe odvisno. mene zdaj zanimajo bolj drugačni kraji, torej izven evrope, bi šla pa tud za 3 tedne na škotsko, sam mi je škoda keša.

zakaj azija? mene je navdušila predvsem zato, ker je res lahko potovat, vse je relativno poceni za nas, kar je super za študentski žep in pa čisto drug svet, druga kultura. mene je navdušil budizem, navdušila me je narava in seveda toplo vreme in možnost kopanja, ko tukaj zmrzuje. všeč so mi ljudje, niso mi ble pa všeč množice turistov, ampak ok, greš pač nekam, kjer jih ni toliko. lepa je narava, lepi so otoki, atmosfera je sproščena, morje čisto, lahko se potapljaš, snorkljaš ... imaš tudi velika mesta, kaos, smrad, gruče ljudi ... govorim za tajsko.

drgač pa so primerna potovanja tud maroko, egipt, jemen, jordanija ... to so malo bližje destinacije, je pa poceni življenje tam.

Dodan: 21. 12. 2008 @21:41:08
sapramiška
Gost

tomaž, ne tega vzet kot napad, ampak... to, da neznance sprašuješ, kam naj odpotuješ, se mi zdi bedarija. vzemi si nekaj časa in razmisli o tem, kam te sploh vleče. ne rini v azijo, samo zato, ker vsi rečejo, da je azija fajn (btw: azija je zakon, ampak jaz je ne bi priporočila nekomu, ki še ni bil dlje sosednje njive). vprašaj se, zakaj sploh potuješ? zato, ker je potovanje samemu sebi namen in da lahko potem prijateljem razlagaš, kje vse si bil, ali iščeš kaj več? če sem prav razumela, te zanimata skandinavija in kanada. ok. zakaj? to moraš ugotovit. a te zanima zgodovina neke države oz. naroda? kultura? jezik? muzika? ženske? karkoli. ne it v neko državo zato, ker drugi rečejo, da je fino, ampak ker tebe zanima.

ok, zdej pa k praktičnim nasvetom. za prvo potovanje si jaz ne bi izbrala države, kjer bi doživela totalen kulturni šok. sem definitivno spadata azija in cel bližnji vzhod. razlog je preprost: če prvič potuješ, si vznemirjen zaradi malenkosti in majhne nevšečnosti te lahko spravijo iz tira in ti zagrenijo potovanje. predstavljaj si, da moraš poleg tega, da se ukvarjaš sam s seboj, pazit še na to, kako se oblečeš, kako koga nasloviš, kaj daš v usta, kje se giblješ, itd. svetujem ti, da vsaj vzameš s seboj nekoga, ki je bolj izkušen od tebe. ki je po možnosti tam že bil.

seveda pa je odvisno od tega, ali misliš raziskovat in spoznavat deželo ali se misliš zavlečt v hostel in it kdaj pa kdaj na sprehod in žurat. v tem primeru greš lahko mirno takoj v teheran, pa ti ne bo nič hudega. pa srečno :)

Dodan: 22. 12. 2008 @10:54:01
...
Gost

Jest ti tudi ne bi predlagala Juzne Amerike za prvo potovanje....Tajska, Kambodza so najbolj varne, preproste in zanimive za potovanje...ljudje so cudoviti, prijazni!!!!Hrana je bozanska, znamenitosti ti pa tud vzamejo dih! Juzna Amerika je veliko bolj tezka za potovanja, se posebej ker je zelo nevarna (sem bilatam 14 dni nazaj, zato vem kaj govorim)...pa tudi fuuul draga!Aja, ce te pa vlece v ZDA, pa go for it, ni ga cez New York!!!!!!Je zakon mesto, hudo hudo dobr!!!Tko da v New York al pa JV Azija - moj predlog :)

Dodan: 22. 12. 2008 @11:39:22
B
Gost
Se strinjam s sapramiško, bolj se nebi mogu. Aja, pa južna amerika je daleč od tega da bi bila nevarna!!! Razn mogoče eni konci Kolumbije. Ne vem kaj vi ljudje tam delate da vas okradejo ali karkoli pač že. Predlagam ti da greš prvič z nekom ki ga dobr poznaš in veš da bosta lohk skupaj potovala nekaj časa; 24 ur bit z nekom , ki ni tvoja ljubljena oseba je težko, vsaj meni. alpa z nekom , ki ima več izkušenj. moje prvo potovanje (sploh da sm bil za več kot 5 dni od doma), je bilo 2-mesečno potovanje po Mehiki in Gvatemali, in morm rečt, zakon, nepozabno, mogoče celo najboljše potovanje, ker je bilo prvo. Sam moraš ugotovit kaj te zanima in kam bi šel, tile nasveti "kje je OK" so čist odveč... LP
Dodan: 22. 12. 2008 @11:40:59
Tomaž
Gost
sapramiška, zakaj pa potem so forumi. Sej pa nisem rekel, da se bom odločil na podlagi drugih mnenj, za mnenja pa menda lahko vprašam oziroma za nasvete tistih, ki so že potovali?? Sicer pa hvala za tvoje mnenje. Velik jih govori, da je Latinska Amerika zelo nevarna ja, dobro Čile in Argentina verjetno malo manj kot ostale države. Zaenkrat me nekak res najbolj mika severna Amerika, morda New York - res čarobno mesto.
Dodan: 22. 12. 2008 @13:45:07
MarkoP
Gost
Sapramiška ima prav! ;) **** Glede na tvoj budget in želje po Ameriki pa lahko potovanje skrčiš na podaljšan vikend v NewYorku ali Buenos Airesu. Pri prvem bo drago bivanje, pri drugem pa pot do tja.
Dodan: 22. 12. 2008 @15:15:25
american girl.
Gost

js tipa priporočam ameriko, in canado. noro lepo. tud mene ni nikoli vleklo v azijo, afriko..čeprav nikoli ne reci nikoli,,si zelim it kdaj pogledat v te države.

vzemi greyhound, ali pa amtrak, iz NY DO CALIFORNIJE...ali pa poglej vlake za po canadi.

Dodan: 22. 12. 2008 @16:53:30
Tomaž
Gost
American girl, full ti hvala za predloge. Za greyhound sicer še nisem slišal, mi lahk mal več o tem poveš? Ta amtrak je full dobra ideja, mislim da je noro doživetje tko z vlakom it od NY do Californije, sam po moje je to full drago. Veš mogoče ceno? Sm gledal na spletni strani amtraka, pa nekak ne najdem cene za to relacijo. Tud vožnja z vlakom po Kanadi (na primer Montreal-Vancouver) bi bla zlo dobra, sam ne vem kak so kaj povezave čez Kanado z vlaki?
Dodan: 22. 12. 2008 @17:40:24
rex
Gost

Canada BC za prvo potovanje. Najlepše je jeseni.

Dodan: 22. 12. 2008 @23:53:05
MarkoP
Gost
Vauuuu, in vse to za 1500€. Kaj res?
Dodan: 23. 12. 2008 @00:53:21
re
Gost
Zakaj pa ne. Prej si narediš računico, poiščeš najugodnejše varijante, se omejiš časovno, rezerviraš toliko časa prej. Vse se da če maš čas za raziskovanje in organizacijo.
Dodan: 23. 12. 2008 @08:39:28
Tomaž
Gost
Marko zakaj se ne bi dalo za 1500 eurov?? karta za ameriko je 600 eurov, vlaki iz enega konca na drugi konec amerike pa so okoli 200 eurov. Verjemi, sem se pozanimal.
Dodan: 23. 12. 2008 @16:32:35
MarkoP
Gost
Če se greš samo vozit, te pride še ceneje. **** Šalo na stran **** Preden spakiraš ruzak si naredi še računico za pot do odhodnega letališča (nekje v EU verjetno), prevoze z letališč do mesta, mestni prevoz, prenočišča, hrano, pijačo, oglede, vstopnine.... In če vse to skupaj spraviš v denarnico s 1500€ potem si res car (gre za zgoraj omenjeni poti čez USA ali Kanado + povratna let. karta iz SLO )**** Zadnjih 12 let redno potujem in točno vem kaj vse spada v "potovalni budget".
Dodan: 23. 12. 2008 @18:43:29
re
Gost

Zelo veliko sem prepotovala. Tudi večji del USA in Canade tako da vem kako hitro gre denar iz žepa. Moja potovanja so bila do zdaj še vsa zelo draga. Ker so ponavadi dolga, ker ponavadi ne varčujem, ker si ogledam vse večje znamenitosti, plačam renta-car, motelsko sobo, si tudi kakšno stvar kupim. Z 1500 euri ne bi upala nikamor ker mi ta vsota ne daje občutka varnosti.

Potem so pa tukaj popotniki ki znajo s 1500 eurov ali manj nekje preživeti mesec dni. Ni mi jasno kako ampak očitno se tudi to da. Najbrž privarčujejo pri spanju, hrani, vstopninah, potnih stroških in jim je cilj ogled narave in pogovora z domačini.

Želim povedat da obstajajo različni tipi potovanj z različno potrošnjo. Če si finančno omejen, potem se mi zdi zelo pomembno da si narediš natančen izračun plus rezervo, preden greš na pot.

Dodan: 08. 01. 2009 @15:36:24
sandi
Gost

Sploh ni važno kam, ali Azija , Afrika, Amerika ali pa samo Italija sam da greš!!

Dodan: 08. 01. 2009 @17:27:53
kikkertje
Gost
js se tud cist strinjam s sapramisko, sam moras ugotovit, kam in kaj. je pa res, da si pri 19ih najbrz se zelo odprt (upam, vsaj), tako da te vsaka stvar ne bo vrgla s tira. tako da meni je blo pri 18ih vse zakon in uau in mega zato ker je bilo drugace, zdaj sm z leti malo bolj konzervativna=) no ja mam pa se eno repliko glede azije. mene je tudi tja najmanj vleklo, zaradi preprostega razloga, da sem o njej najmanj vedela.. pac azija je itak tako razlicna, da niti ne mores tako posploseno govorit. potem se mi je pa ponudilo enomesecno potovanje v kraje, o katerih sem poznala samo ime. no ja, needless to say, da sem zdaj zaljubljena v azijo. seveda se imas pa lahko noro dobro tudi, ce gres recimo na balkan trip. in v kakem mesecu in za 1500€ to se kako priporocam. na primer albanija, taka kot je, prava, ne bo vec dolgo. ce gres skozi srbijo, makedonijo, grcijo in albanijo in magari na koncu se cez bolgarijo ali z busom v istanbul, mislim, da bos precej odnesel. ne bo ne vem kak sok, je pa vseeno prelepo in drugacno, a hkrati ravno prav domace. pa se ok se slisi, da ne letis na prvi izlet reeees dalec. premisli. seveda je tudi odvisno, ce gres sam. amerika te bo pa cakala, morda je res fajn najprej vedet kaj vec o sosednjih krajih, da bos vec vedel o tem, iz kje si in bos tudi ljudem, ki jih bos srecal na poti to obrazlozil. upam, da si bos izbral cudovito potovanje in da bo izkusnja res dobra. sicer pa potrjujem, ce se dobro pripravis in organiziras ter pazis na budget, je 1500€ kar v redu cifra. srecno!!
« prejšnja 1 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Japajade Tisto o črnkah drži
Tudi mene to zanima, če
na Kubi se je pojavila
A ti uporabljaš slučajno "google
popravek: termin 27.10. - 31.10.2014
Lep pozdrav, prodajam 4 letalske
Pozdravljeni,  V letu 2015 planiramo s
A mi lahko kdo posreduje
japajade, to kar si napisal
Tisti, ki potujete preko Savdske
hvala obema ))
Mi imamo rezervacijo na otok
Pozdravljeni, delam raziskovalno nalogo o
To je moja odločitev kaj
žalostno, ko pa je toliko
zdravo malo vnaprej, pa vendar vseeno.
Jst bi poleti šla delat
Hahaha, TIPIČNO SLOVENSKO, prva ki
Maja, v Ljubljani lahko kupis
kupim nalepko za lj univerzo
DZumbZumba, kako pa si ti
Kje točno na Maldivih, ker
Hvala Alex! Nadvse uživam ob
... ja res nisem bila
Kaj je to elektronska karta?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

18.06.2011 - 01.03.2015
14.05.2011 - 24.02.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
02.04.2011 - 31.12.2015
07.05.2011 - 07.05.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™