Kam te nesejo krila?

Avstralija - delo in delovna viza

Dodan: 06.11.08 @07:17:51

nejkaOz

Gost

V Avstraliji se za vse placa in tudi za prakse. Okrog 1500 dolarjev za 3 mesecno prakso. Vse prakse so neplacane, tak da rabis kar nekaj denarja nasparanega, da prezivis. Prakse so lahko v vseh razlicnih podrocjih, od marketing, arhitekture, racunalnistva in tako dalje. Za vec informacij poglej na http://www.professionalpathwaysaustralia.com.au/Internships-In-Australia.html

416 vize si sam ne mores zrihtat, le preko organizacije, ki zrihta zate. Studentske vize za prakso ne mores dobit. Ce pa ze imas studentsko vizo (ker tukaj studiras), potem pa lahko prakso delas na tej vizi... full time v pocitnicah in part time med semestrom, saj studentje ne smejo vec kot 20 ur tedensko delat...tudi ce brezplacno.

Upam, da to pomaga!

0     0

Alenka

Gost

Nejka, se pravi, da če greš na internship, lahko delaš samo pri njih? Ne moreš še kje drugje, da vsaj malo zaslužiš za preživetje?

Kako dolgo pa traja proces za internship? In kolikšne so dejanske možnosti, da te podjetje vzame?

Hvala in lp

0     0

za nejko

Gost

Dej Nejka zhrihtaj prakso

0     0

kiwolina

Registriran uporabnik

Nejka.. mene je strah da bi prišla v Avstarlijo in bi me po končanem tečaju/študiju poslali domov čeprav bi dobila službo v kakem podjetju.. zadnje čase dosti tega zasledim po forumih da pošiljajo ljudi nazaj od koder so prišli... KAj ti praviš? Se da vseeno upset če si pripravljen vse nardit za to?

0     0

nevem

Gost

Ma je res tolko fajn ta Avstralija kot pravijo?  

0     0

ZeleniPacient

Gost

preveč razmišljate...just fucking go. 

0     0

Lucija

Gost

Nejka,

želela sem it dol na študentsko vizo za šolo/tečaj angleščine, da bi lahko dol delala 20h/teden. Ampak glede na množična preseljevanja down under bi bilo sedaj verjetno utopično o tem razmišljati, da bi me zaposlili za stalno in da bi tako pridobila vizo... (

lp

0     0

Nejkaoz

Gost

Najprej se opravicujem za pozni odgovor-a sem se rano porocila in sem na honeymoon))) Zdaj pa odgovori-ker slovenci ne moremo dobit working holiday vize,nazalost na internship vizi ne smes drugje delat kot za podjetje samo. Da bi te firma zaposlila,so moznosti majhne,saj te more sponzorirat kar jih stane nekaj,ogromno paper worka in tako dalje...seveda pa mas vecje moznosti kot pa doma na internetu....networking in spoznavanje ljudi... Tudi ce si sponzoriran ne pomeni,da lahko ostanes.se vedno more tvoj poklic bit na listi poklicev ki jih rabimo... Lucija-pridi studirat, uzivaj izkusnjo in se ne obremenjuj kaj Bo.lahko da ti sploh ne bo vsec, kaj pa ves.20h delat je tezko prezivet,avstralija je draga. Veliko prijateljev se je vrnilo ker viz niso dobili.spet ni nobene garancije,sploh ne ce si v tecaju anglescine.ce prides delat magisterij al doktorat,2 leti so seveda moznosti vecje,se vedno pa ne garantirno.... Pride,izkusi, pa vidis kam te dogodivscina popelje..... Lp
0     0

Crt

Gost

Pozdravljeni, Nejka tebi pa še čestitke.

Nekdo je omenil da je registered nurse sestra z univrzitetno izobrazbo. Kako je pa po njihovo naša medicinska sestra s srednješolsko izobrazbo? Koliko je dejansko pomembna naša izobrazba pri iskanju dela v AUS (saj po interntnih oglasih sklepa da dajo ogromno na delovno izjušnje - pri njih).

Hvala za odgovore, lp

0     0

goga

Gost

Zdravo Nejka in vsi ostali. Tudi midva s punco sva razmišljala o australiji. Prijavila sva se preko sta lj na nek tečaj angleščine za 3 mesece. Nejka mi lahko prosim pišeš na mail, ker bi ti rad povedal celo zgodbo kako sva si midva to predstavljala. Pa da mi ti še kaj svetuješ. Zelo bi ti bil hvaležen

mail: gorazd.rudl@gmail.com

LP

0     0

joj no

Gost

Madona ste nevljudni. Nejka bo zdej teb pisala, ker ti rabis uslugo od nje?

0     0

goga

Gost

ne...prosil sem jo, da bi prišel v kontakt z njo, ker najbrž mi nebi ona maila na forum napisala bedak

0     0

kaalen

Gost

Sicer ne vem kolk ma nejka casa, sklepam pa da ma tako kot vsi ostali ki zivimo v Avstraliji tudi svoj life. Men vsake toliko kdo pise direktno na mail pa sicer res rada pomagam ampak moram to omejevat, ker doloceni se ti dobesedno obesijo na mail. Sej razumes da je folk navdusen pa zaskrbljen in svasta, ampak kot sem rekla... mi mamo tud svoj life in 90% informacij je bilo ze 100x prezvecenih online.

Pojdi na http://avstralija.mojforum.si/ in tam opisi zgodbo pa mas vecje sanse da ti kdo odgovori al pa se bols - da najdes tisto kar rabis ze napisano.

0     0

Nejkaoz

Gost

Se strinjam s Kaalen,z veseljem pomagam odgovorit na vprasanja,mejla pa ne ker enostavno nimam casa in nisem migration agent... Kar se tice medicinskih sester,je nekdo spraseval, nimam pojma.rabimo jih in izobrazba se ti more tu priznat kar je pa v zdravstvu kar tezko. Izobrazbo za iskanje sluzb rabis kot tujec,saj sicer ni sans vize dobit... Ce prides na tecaj anglescine,je verjetnost da bi ostal minimalna. Le dvo letni pravi studij v stroki, ki se rabi,da malo vecje opcije,garancije pa nobene. Tak da vprasanja tu odgovarjam,da lahko vsi preberejo in mogoce komu drugemu tud prav pride.....
0     0

Ana

Gost

Vsem zainteresiranim za Avstralijo sporočam odlično migracijsko agentko, meni je bila v izredno pomoč, in sicer: Nataša Shelley, Slovenka, živi v AU že 8 let; www.australianeedsyou.com - tam so vse informacije.

Resna, konkretna, zanesljiva oseba.

Mnogo sreče vsem pri pridobitvi vize, meni žal ni uspelo...

Lp,

Ana

0     0

matjaž

Gost

a mi lahko kdo sporoči celoten postopek za pridobitev delovne vize,

na kateri strani itd:::: hvala

0     0

Ana

Gost

Eccola:

http://www.immi.gov.au/

Pa še info forum: http://avstralija.mojforum.si/

Good luck!

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Stran 4 od 4

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711

NOVA GORICA
T: 05/ 721 58 20
M: 041 721 511

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40
M: +385 99 488 63 40
F: +385 1 488 63 45

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

Delovni čas:
Od ponedeljka do petka: 8:00-17:00

Najdeš nas v Ljubljani, Novi Gorici in v Zagrebu.

Informacije za plačilo