Kam te nesejo krila?

Evropska prostovoljna sluzba

Dodan: 25.06.08 @01:01:24

Onana

Registriran uporabnik

0 0

norooooooo a se gre lahko tudi v avstralijo?

lala

Gost

0 0

Zdravo! 

Nekaj mi ni jasno glede evs-ja, in sicer: No, sem tudi pred parimi meseci klicala po telfonu pa mi tista punca ni bila veliko v pomoč, ker je bila še bolj zmedena od mene... Zdaj sem tudi itak zgubila rok 1.5, ampak vseeno:

Torej, naj bi si sami poiskali pošiljajočo organizacijo v Slo... A to pomeni, da bi jaz morala samo poklicat na to institucijo oz. društvo ali bi mogla prav it tam delat prostovoljno nekaj časa? Namreč tista punca po telefonu mi je rekla, nekako v smislu, da bi jaz morala že opravljat prostovoljno delo pri pošiljajoči organizaciji... Ko berem o pravilih pa tega nisem zasledila... Oziroma ni nikjer natančno napisano kako poteka postopek... No, saj bi tudi šla delat kam prostovoljno, ampak žal v bližini mojega doma ni ničesar... Nasploh se mi zdi zelo malo slo organizacij, ki so pošiljateljice... A je možno, da se bodo v naslednjih mesecih spremenile?  

Koliko časa prej pa je smiselno začenjat pošiljat prošnje gostujočim organizacijam? Razmišljam o tem jesenskem roku... Kak poseben nasvet glede tega?

Opazila sem, da je večina del z otroki, kar mi je popolnoma tuje... je morda kdo delal z otroki brez predhodnih znanj in izkušenj? No, saj nekako ciljam na umetniška področja... 

Hvala za odgovore

goba

Gost

0 0

Hej,nimam izkušenj sicer z EVS ampak mislim, da ti lahko malce pomagam-si mogoče klicala na pošiljajočo organizacijo v mb,na zni? Oni imajo te razne izmenjave, jaz sem šla prek njih na LDV in smo morali 2 tedna pri njih opravljati prakso (mislim,da so se takrat za EVS tudi prijavljali). No,to ni v nobenih pravilih evs-ja ali kakih izmenjav, je pa lahko v pravilih pošiljajoče organizacije (te se namreč prijavijo na razpise,da dobijo denar za pošiljanje ljudi na izmenjave). Ta praksa pri njih pa je za to, da najprej ti vidiš,ali si sploh pripravljen delati nekaj,kar sploh še nisi delal, imajo tudi oni iz tujine prostovoljce,tako da se že tega malo navadiš in pomoje najpomembneje za njih-da tebe spoznajo. Ker so na nek način odgovorni za tiste,ki jih pošljejo nekam in če se ne izkažeš, ostale org. nočejo sodelovat z njimi. Roko na srce, vsak pa tudi ni za to in če je nekdo res len, nepripravljen sodelovat, neodgovoren itd. verjetno ne bo imel super izkušnje na takih izmenjavah...organizacije pa same probleme z njimi,ker one dobijo denar, da to izpeljejo,ne  da se zabavajo s takimi..in tud sama sem v tem času vidla, da ene pač ne spustijo skoz...

Tak da,če se odločiš, naj te kar nič ne skrbi. Tistih nekaj dni na organizaciji ti bi bilo verjetno super, spoznaš folk,ki je odprt, rad živi drugje in potuje itd.,poleg tega vidiš,kak sploh vse to poteka itd. Če pa ugotoviš, da ti ni fajn že tam,pa verjetno še boljše zate,ker ti tudi v tujini ne bi bilo tako,kot mogoče pričakuješ.

Za ostalo pa mislim,da če imaš željo in voljo,to premaga vse. Po moje ti hudega že ne bo,če poskusiš, bo pač ena izkušnja več! Jaz bi z veseljem šla...

Janja

Gost

0 0

Hej! 

Js se že nekaj časa spravljam na ta EVS (evropska prostovoljna služba), pa mi je uspelo, na koncu so mi pa projekt skenslali, ker EU ni dala dost denarja (pri meni pa se je šlo za Islandijo).. =/ a iščem naprej! 

Na tem linku si preberi kaj sploh je EVS - http://www.evs.si/sl/kaj-je-evs 

Tale link - to pa je EU baza vseh organizacij.. si poiščeš v eni državi organizacijo (ponavadi sam določiš državo pa host organization in klik na search).. si prebereš kaj zahtevajo, če ti je všeč jim potem na mail, ki ga imajo navedenga pod kontakti na dnu strani,pošlješ svoj CV in pa motivacijsko pismo! In čakaš na njihov odgovor.. http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm 

še ena opcija pa je.. da greš v najbližji mladinski center in tam povprašaš kak in kaj, in če bi lahko ti lahko preko tega MC opravljala ta EVS, ker eno sending organizacijo morš met.. Ta EVS lahko opravljaš samo 1x =/ 

Upam, da nisem preveč zakomplicirala.. 

lala

Gost

0 0

Hvala za odgovore

Ja, saj... tako kot si napsiala Goba je precej smiselno, glede predhodnega dela v slo. organizaciji... Se je sigurno bolje preizkusiti že v Slo, kot pa šele tam... Ampak je v Slo res malo pošiljajočih org. No, Mb mi je približno na drugi strani Slo... Mislim, da bom poskusila najti kaj bliže ali v Lj... 

Janja... Joj... ful škoda. Tega pa res skoraj ne pričakuješ... čeprav v tem času... Pa a so imeli kakšne bolj konkretne razloge za odpoved? Pa bi te vseeno vprašala par stvari...  Koliko časa vnaprej si začela pošiljat prošnje? Pa koliko si jih približno poslala? A samo za Islandijo? Mene sicer zanimajo totalno drugačne države... in me skrbi tudi zaradi jezika... A si delala kje v Sloveniji že pred tem, prostovoljno pri pošiljajoči organizaciji?

Saj tiste internetne strani sem si vse pogledala tudi pregledala večino zanimivih prostovoljnih del... ampak pač večinoma so res z otroki povezana... Tudi razno razne tuje forume sem pregledovala... Sem imela resen namen pa se mi je pol diploma podaljševala, ne po moji krivdi... 

Upam, da mi bo zdaj ratalo kaj čez poletje... 

No, lahko mi napišeš tudi na mail na tailofacatt@gmail.com

OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Stran 2 od 2

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711

NOVA GORICA
T: 05/ 721 58 20
M: 041 721 511

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40
M: +385 99 488 63 40
F: +385 1 488 63 45

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

Delovni čas:
Od ponedeljka do petka: 9:00-17:00

Najdeš nas v Ljubljani, Novi Gorici in v Zagrebu.

Informacije za plačilo