Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 03. 05. 2006 @17:02:59
Pot okoli sveta
Miha
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0

Imam eno uprašanje za vse vas, ki veliko potujete.

Na vojo imaste leto in pol časa za pot okoli sveta. Denarja nekje 15.000$.

Kakšno pot bi obrali? Katere države bi obiskali?

Zanima me še divjina..

Hvala in lep pozdrav

Miha

Dodan: 03. 05. 2006 @20:11:28
Re: Pot okoli sveta
Adr
Gost
uf, uf...kaj si ti nor??!!! 15 jurjev zelencev...adrenalinsko, v vsakem primeru...overland do azije, skok v avstralijo, nz, pa južna amerika... pa še premal cajta verjemi!! Me vzameš s sabo?
Dodan: 04. 05. 2006 @14:31:37
julie
Gost
afrika,afrika, afrika in jv azija!! tam kjer je zeleno in vlažno! za konec pa še daljše bivanje v večih velemestih, npr. Tokio, NY, SF itd. ...me vzameš sabo?bi blo dost za oba;)
Dodan: 04. 05. 2006 @14:59:53
ančula
Gost

uau super stvar!

najprej mal evrope(benetke, rim, francija in provansa,irska, britanija, fjordi...), potem lepo v kanado, zda, havaje, mehika in peru, argentina, skok do afrike, safariji, cape town, gana, avstralija, nova zelandija in fiji, tajska, potem še kitajska in vrnitev preko mongolije domov...

Dodan: 09. 05. 2006 @12:24:27
Jaz
Gost

Ančula je povedala pravilno, po mojem okusu....

Dodan: 11. 05. 2006 @13:48:19
tinkec
Gost

Lahko potuješ zelo udobno in si privoščiš veliko stvari na poti za veliko manj denarja,kot ga omenjaš,razen če ne veš,kaj bi počel v življenju z denarjem.Če potuješ po revnejših državah,kjer doživiš pristnost,tradicijo,kulturo,divjino in se izogibaš čim bolj najrazvitejšim državam,prideš skozi za 1 leto potovanja:

-2000$ letalske karte

- 500$/mesec krat 12= 6000$

Torej skupaj 8000$ = 1.600.000sit

Porabiš skoraj manj,kakor da bi bil doma.Doma nimaš stroškov,odjaviš vodo elektiko in podobno...Če pa imaš še kako stanovanje za oddat,pa si že na +.

Dodan: 26. 05. 2006 @19:02:51
Tjaša
Gost
Tale zadnja je bila pa malo pretirana. Verjamem, da se da s $500 na mesec skos prit, ampak niti slučajno ne udobno! Ravno sem se vrnila s poti okoli sveta in sem imela najnižje dnevne stroške v Indiji, kjer je šlo 5800/dan, kar je $850 na mesec, pa je blo dalec od kaksnega luksuza. Pa tut karta za $2000, če hočeš vidt vsaj 3 kontinente je mal iluzija (moja je bla 520.000,pa je vkljucevala samo evropa-azija-juzna amerika-evropa, 12 letov vse skupi). Glede na videno bi ti priporočila neki v tem smislu: Bližnji vzhod - Indija - JV Azija - Avstralija in NZ - Južna Amerika - Srednja - Severna Amerika - domov.
Dodan: 26. 05. 2006 @23:49:33
tinkec
Gost

Draga Tjaša, potovati "udobno" lahko pomeni veliko stvari.Seveda stvar okusa,želja in denarja,na kakšen način potovati. Stvar izbire,po svetu veliko destinacij,kjer minimalni skupni stroški/dan znašajo od 10$ dalje,večina revnejših držav, min. stroški/dan cca. 15$. Lahko pa tudi izbiraš razvite države,pa so min. stroški od 50$ dalje. Mislim pa, da bistvo potovanja ni ogledovanje hotelske sobe in preizkušanje udobnosti letalskih notranjih prevoznikov. Greš kar v hotel Lev,in je to to. V večini revnejših držav,dobiš sobo urejeno tam od 5-8$/dan,okusna lokalna hrana po 2-3$.Tudi hamburger dobim v LJ,pa ne bom zato hodil v indijo,doživljati domačnost....

Se pa te predstvljam v Indiji,v roki mekdonaldov hamburger, v sobi Cnn na TV-ju,pa bog ne daj,da bi imela kakšen bežen kontakt s lokalci,da javnrga prevoza ne omenjamo.

Dodan: 27. 05. 2006 @00:05:33
Jaz
Gost
Izbrala bi si takole: Skoraj vsa Amerika vključno s hawaii, bahami itd. In pa Canada definitivno, Spanija zagotovo, pa verjetno Anglija, Venezuela potem pa se Nova Zelandija in Francija ter verjetno Mehika ja. Ce bi ostalo se kaj denarja pa se kam! In to nameravam vse obiskati - sooner or later. Pa verjetno se kaksno drzavo! Rada bi videla svet, kar ga tudi bom, le ce bo vse tako kot do sedaj. Nikoli pa ne ves kaj se bo zgodilo.
Dodan: 27. 05. 2006 @08:34:27
...
Gost
brez zamere, ampak Amerika je kontinent, ne drzava...:(
Dodan: 27. 05. 2006 @09:13:27
Gost

Kako ste primitivni, da se tako kregate o tako banalnih stvareh, tistemu ki je postavil vprašanje, pa bi rekla samo to;

pojdi in ne sprašuj TAKŠNIH NEUMNOSTI, kaj res nimaš domišlije ?????

Dodan: 28. 05. 2006 @19:17:01
-V-
Gost

bravo tinkec!

sem bil 1 mesec na tajskem (ki je 2-3x drazja kot indija) pa sem prisel skoz z 3500 SIT/dan! pa mislim da nisem lezal v najbolj zakotnih in poceni guesthousih.

: miha: za 15k$ si lahko car!

preveri www.statravel.co.uk -> za 300.000 sit karta okoli sveta + cca. 100.000 tax

LP

Dodan: 28. 05. 2006 @19:36:34
ANGRY_MAN
Gost
...: kaj kurac tebe briga kaj je amerika, saj ni važno kaj je, opisali smo svoje poti kam bi radi šli in ne kaj je država in kaj je kontinent motherfucker fuck your mother in her smelly ass like everyone else does!! fucker. se vidi da si bil v otroštvu zlorabljen in se moraš zdaj vtakniti v vsako stvar ter narediti prepir. mrš pička ti materina cigan grd mazoljast!!! Odfukej iz tega sveta skupaj s svojimi aknami na riti in picajzli v njej!
Dodan: 28. 05. 2006 @19:37:42
ANGRY_MAN
Gost
in btw tudi afrika ni država in še kar nekaj takih kot so jih opisali, jasno? pička ti materina cigan pofukej si matko in skliznita oba, ker delata sramoto naši državi!!! svinje
Dodan: 28. 05. 2006 @21:07:06
nnn
Gost

komu je pa bilo to namenjeno...?

Dodan: 28. 05. 2006 @22:13:08
andrej
Gost
tale forum bi pocas rabu enga moderatorja :)
Dodan: 28. 05. 2006 @22:42:10
Gost
saj je napisano komu ej namenjeno si glup/a??? če so ... in potem dvopičje. Če še nisi vedela obstaja to da se scrollaš gor in vidiš kdo ima tak nick kajne? ali pa malo prebereš še enkrat in vidiš kdo je napisal da je zda kontinent in ne država. Mislim haloo, ste pa eni zares glupi ko točak! fuck you all, sam zginte v noriščnco ali pa k psihiatru da vam vsaj kanček pameti ubije v glavo in pa logičnega razmišljanja.
Dodan: 29. 05. 2006 @08:37:27
m
Gost
sam ti pa nisi cist gladek...mislim, da se jasno vidi kdo tukaj potrebuje profesionalno pomoc.
Dodan: 29. 05. 2006 @08:42:36
tina
Gost
Glede tega, ali je Amerika kontinent ali drzava si pa samo pojasnil, da se nikoli nisi potoval po KONTINETU, ker so ljudje precej uzaljeni, ce govoris Amerika, kot da je to drzava. Najbrz je bila informacija namenjena samo kot to, informacija, in ne kot napad na tvojo neizobrazenost.
Dodan: 29. 05. 2006 @13:43:26
Gost
dej tisina tina k sploh ne ves o cem se gre, pofuki se grdoba debela!!! mrs picka ti materina, neizobrazena si ti, k niti ne znas prebrat o cem se sploh gre in kaj ej sploh fora. si pa res najbolj glupa baba izmed vseh glupih bab
Dodan: 29. 05. 2006 @15:33:32
...
Gost
Ne...pravzaprav ima Tina prav, natanko v tem je bil point :)))
Dodan: 29. 05. 2006 @16:45:25
Tjaša
Gost
Zanimivo kok enih predsodkov, Tinkec. Se strinjam, da se da dobit sobo za $8 na dan (ponekod, poskusi naprimer v bombaju al pa v goi) in hrano za 3$ na obrok. Sem pač tok razvajena,da hočem tudi na poti pojest tri obroke dnevno, spat brez ščurkov (ampak vedno v lonely planet budget kategoriji) in celo kaj videt. In to je tisto kar stane največ - vstopnine in prevozi. Če ležiš na tajskem ali pa v goi cel dan na plaži, se stroški res ustavijo pri treh obrokih in spanju, kar nanese na ene 3 jurje...Če pa hočeš, ko si v Agri videt Taj Mahal, te pa že to pride 3500 tolarjev. In lej, smo že na 6500. Al pa v Kerali it raziskovat backwaters. Da ne govorim naprimer o dragih stvareh, kot je Machu Picchu, kjer poleg spanja in hrane daš $68 (vlak)+ $12 (bus) +$20 (vstopnina), kar je $100, če se seveda ne odločis za "cenejšo" pot in namesto zgoraj omenjene edine kombinacije prevozov raje štiri dni pešačiš, kar itak stane $250. Če hočeš na potovanju kaj videt, te bo pač pot stala več kot samo hrana in nočitev.
Dodan: 29. 05. 2006 @17:02:28
J.
Gost
Ja čisto je odvisno koliko zapraviš in koliko si privošiš. Lahko zelo poceni prideš skoz če si privoščiš res samo osnovne stvari, in še to gledaš kje je cenejše.
Dodan: 29. 05. 2006 @17:34:02
tinkec za svetovljan
Gost

Tjaša, delno se strinjam s tabo,samo point je v temu,kot sem že omenil,katere destinacije izbiraš.

Če kupiš letalsko karto RTW - karta za pot okoli sveta,boš povečini potoval po t.i. najrazvitejših/dragih državah - zda,europa,avstralija,nz,jar,hong kong itd. Za te države bi rabil človek goro denarja.Tudi dežela "maču piču" je zelo draga.

Primer, ubereš pot, ,malo po kopnem,malo po zraku,slovenija,istanbul,sirija,uae,jemen,iran pakistan,indija,nepal,burma,indonezija,malezija,japonska itd vse naštete države razen japonske, in istanbula blazno poceni, dnevni stroški od 15 $ dalje,NASTANITEV PREPROSTA,ČISTA,UREJANA(ščurka v sobi še nisem v življenju videl),lokalna hrana odlična,prevoz za lokalce,pa naj bo,če želiš nekoliko več luksuza, od 15$ do 25$. Valda,če zahajaš na organizirane ture na potovanju,pride več,je pa lastna režija zanimivejša...

Bistvo,izpustiš drage države,vključuješ revnejše in zato tudi toliko bolj zanimivejše in pristnejše.Btw,za primer,turčija postala blazno draga,stroški na dan tam min 30$,če ti sploh rata tako poceni...

Je pa res,če potuješ z letalsko karto RTW,zahajaš veliko v drage države,kjer so stroški astronomski.Na www.sta-travel.de dobiš karte RTW karte od 1200 eurov dalje,samo pa se skešiš,ker zahajaš v naj dražje dežele sveta...

Dodan: 29. 05. 2006 @17:46:17
tinkec za svetovljan
Gost

Pa še to Tjaša,omenjaš da te stanejo veliko predvsem prevozi,se strinjam,point pa v temu,da če potuješ po moji varijanti,imaš oglede vseh znamenitosti na poti,ko prehajaš iz države v državo.Ko potuješ overland,je vse na poti,le izbiraš najkrajše poti....

Verjetno si imeli ti karto RTW,pa si zato morala za vsak ogled določene znamenitosti napraviti več 100 km,da si prišla iz letališča v notranjost,do določenega kraja...

« prejšnja 1 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Mislite, da je Francoska Tujska
Anja@ razlog, da koga spoznaš seveda
jaz sem takoj za tujsko
Bella@ Glede na tvoj post bi
  Živjo, konec januarja ali pa
Poznam eno, ki je delala
100€ za akademskij uff boš
Jaz potujem Decembra in Januarja
jaz sem letel v Fez,
Karriere.at   Drugace pa vam bo tezko
Če rabi kdo žensko odločbo
Na Brniku imej potni list
Ideja ni slaba,prav tako bi
Če se obrneš za 360
Jaz sem imel lani, letos
Jaz sem imel ze veckrat
se vaju da kontaktirat na
Hello! A še kdo razmišlja o
...lp, sredi januarja bi šel
Vsekakor je boljše iti z
Nasplosno, tam je tovarna potapljacev,
Pa se moja izkusnja na
Pozdravljeni. Tudi jaz
ne bluzi! - vse te
Kje je meni najbližja STA poslovalnica?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

18.06.2011 - 01.03.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
07.05.2011 - 07.05.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
02.04.2011 - 31.12.2015
14.05.2011 - 24.02.2015
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™